Sobota – Přijeli jsme asi o 3 hodiny později, než bylo v plánu, proto za nás už velkou část práce se stavbou stanů odvedli Dave a Vítek.

Neděle – Společně se Světluškami jsme dostavili stany, pak jsme připravovali na večer zahajovací oheň. Zahráli jsme si baseball s kuchyňským prkénkem.

Pondělí – Vašut s Vašutkou zahájili celotáborovou hru na téma „The Amazing Race“ (Cesta kolem světa), první zemí byla Anglie. Vyráběli jsme si cestovní pasy.

Úterý – Náš první cyklovýlet. Jednou z cílů byla rozhledna na Poledníku, ze které je možné dohlédnout až na Alpy. Mlhavé počasí ale tento výhled překazilo. Cestou zpět jsme ještě přes plot zahlédli farmu s daňky.

Středa – Dnes jsme navštívili Somálsko, kde jsme měli za úkol uvařit polévku. Suroviny se získávali různými způsobi, např. střelbou ze vzduchovky, dojením rukavic nebo nošením cibule na lžíci.

Čtvrtek – Spojené Arabské Emiráty – pod touto zemí si každý představí těžbu ropy. Najít ji ale nebylo tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Přijel se na nás podívat náš nový vedoucí, Nik. Na večer jsme také nachystali slibový oheň pro Robota a dvě světlušky.

Pátek – Dnes nás čekal celodenní výlet. Nejprve jsme navštívili zříceninu hradu Kašperk. Průvodce nám prozradil, že v minulosti byla kontaminovaná voda, proto obyvatelé pili pouze víno. Cesta podél Vydry byla pěkná, zastavili jsme ještě u Kvildy, kde byl výběh rysů.

Sobota – Nik s Davem pro nás postavili lanové překážky, takže jsme měli o zábavu postaráno. Nejtěžší bylo skočit dolů, některé bylo třeba pár minut přesvědčovat.

Neděle – Stavěli jsme v lese modely Tádž Mahalu, pak nás čekala návštěva Číny. Vyrobili jsme si vlastní čínské hůlky, a pak závodili v jezení rýže.

Pondělí – Zase jedeme na kola, hurá! Závod s časem začal hned po výjezdu, než jsme dojeli na vlak, stihli jsme 3x píchnout. Výlet ale stál za to, jeli jsme sedačkovou lanovkou až na Pancíř. Byl odtamtud nádherný výhled.

Úterý – Dnešní den byl ve znamení Rio de Janeira. Vyráběli jsme si masky, abychom se připravili na večerní karneval.

Středa – Přestože to původně nevypadalo, jeli jsme na Otavu. Někteří z nás na kánoi seděli poprvé, takže to pro ně byl velký zážitek. Počasí nám přálo a vytyčenou trasu jsme projeli bez potíží.

Čtvrtek – Ráno na nás čekala místo rozcvičky sauna. Odpoledne jsme se hezky najedli, zatančili a oslavili Hermioniny 18. narozeniny. Večer jsme ještě společně usedli k závěrečnému ohni, kde jsme tábor zhodnotili.

Pátek – Podle konečného pořadí jsme vyráželi na cestu za pokladem. Protože se ale konec tábora neúprosně blížil, zbytek dne bylo na programu balení a úklid.

Blaf