Podzimní prázdniny v Chebu

26. až 30. října 2016

Sešli jsme se na nádraží. Jeli jsme vlakem až do Prahy. Pak jsme šli a autobusovou zastávku a jeli jsme RegioJetem - autobusem - až do Chebu. V autobuse jsme dostali čokoládu a dívali se na filmy. Když jsme zastavili a vystoupili a vzali si naše batohy, šli jsme na skautskou základnu.

JOTI pod Labskými pískovci

14. až 16. října 2016

Výprava za mašinkami a do přilehlých lesů

24. září 2016

Nejrychlejší parní lokomotiva, kterou jsme v muzeu našli, byla Albatros, která jezdila až 140 km/h a měla číslo 497 02. Někteří z nás jezdili na jednokolejce. Jednokolejka má číslo 77. Pak, když jsme šli na výlet, jsme hráli šiškovanou. Viděli jsme Mikado - 2. nejrychlejší parní lokomotivu. A nakonec jsme k cílovému hřišti doběhli jako první čtyři. Robot si na cestě zapamatoval jmena mnoha ptáku a splnil bod ve stezce. Hráli jsme hru, kdo nejvíce zařve. Psali jsme, co je pro nás v životě důležité a pak jsme vybírali to nejdůležitější.

Hodnoty členů Stopařů:

10. Horniny, planeta Země, počítač, skauting, kamarádství, oblečeni, postel, škola
9. Škola, vzdělání, internet, elektřina, Země, kůže, lego, počítač
8. Koloběžka, peníze, jídlo, spánek, rodiče, štěstí, elektronika, planeta, pití
7. zdraví, stromy, vesmír, jídlo, život, domov, vzduch, elektřina, rodiče
6. Knížky, peníze, příroda, ruce, jídlo
5. Příroda, láska, elektřina, zábava, domov, rodina
4. Srdce, kyslík, život
3. Pití, příroda, voda, zdraví, zdravá rodina, láska, kamarádi
2. Pití
1. Kyslík, vzduch

Dny NATO 2016

17. až 18. září 2016

Byli jsme na dnech NATO. Jeli jsme Railjetem a pak viděli letadla. Nejvíce se nám líbila ukázka bojových letounů JAS-39-Gripen. Potom byl velice zajímavý zásah vězeňské služby ČR. Viděli jsme letadla a tanky. Tank střílel slepé patrony. Na neštěstí byl hezký bombardér B1. Byla to krásná show a celou dobu pršelo. Byli jsme v jednom letadle a vypadalo dost dobře. Jendovi se rozbil deštník, protože byl moc blízko vrtulníku, který vzlétal. Dnes jsme viděli letadla, bombardéry a stíhačky. Slyšeli jsme výstřely z děla a motory stíhaček. Nejlepší však bylo dívat se na italskou skupinu. Koupili jsme si ledovou tříšť. Viděli jsme leteckou akrobacii. Cítili jsme smrad z motorů. Mohli jsme se dotknout některých letadel a tanků. Ochutnávali jsme jídla z všemocných stánků.

Schůzka skautů

15. září 2016

Sešli jsme se na Báře. Několika lidem Marťas rozdal stezky. Sepisovali jsme pokřik Stopařů. Šli jsme na Hostibejk. Běhali jsme přes překážky. A potom zapínali zip od gauče. Pak jsme uklízeli klubovnu a vynesli jsme koš.